Zmiana systemu pracy z 2D na BIM wymaga zaangażowania wszystkich osób w firmie i jest zawsze postrzegana jako rewolucja.
Nasz zespół techniczny oraz nasi partnerzy od ponad 10 lat zajmują się tematyką związaną z technologią BIM. Mamy już za sobą kilkadziesiąt sukcesów w zakresie implementacji BIM w firmach z całej Polski. Zawsze indywidualnie traktujemy każde zadanie związane z wdrożeniem nowej technologii.
96%
zadowolonych klientów
240000
użytkowników
100
ponad sto projektów zrealizowanych w BIM
Pomożemy Twojej firmie w:
Do naszych obowiązków należą:
Oferta skierowana do biur biorących udział w najbardziej skomplikowanych projektach w roli podmiotu odpowiedzialnego za spełnienie wytycznych zamawiającego (np. dokumentu EIR).
Nasza oferta szkoleń skierowana jest do branży AEC. Szkolenia mają charakter interaktywnych warsztatów. Każde szkolenie oparte jest na autorskim programie, dopasowanym do potrzeb klienta. Oferujemy pełny wachlarz szkoleń z oprogramowania Nemetschek Allplan, Autodesk oraz innych wskazanych przez klienta.
Oferujemy kompleksowe modelowanie projektów z płaskiej dokumentacji 2D, (*.dwg/pdf) oraz chmur punktów. Generowany przez Nas model może spełniać konkretne wytyczne dotyczące stopnia uszczegółowienia geometrii (LOD), metadanych (LOI) czy struktury podziału plików. Oferta modelowania w technologii BIM dotyczy wszystkich branż.
Jest to cykliczna usługa, oferowana w celu zapewnienia naszym klientom kompleksowego wsparcia technicznego. W skład usługi wchodzi m.in.:
Asysta koordynacyjna to usługa “Asysta projektowa” rozszerzona o dodatkowe usługi skierowane do projektów realizowanych w oparciu o wymagające wytyczne dotyczące technologii BIM. W skład usługi wchodzą m.in.:
Zawsze w porozumieniu z oczekiwaniami firmy dobieramy zestaw narzędzi i oprogramowania, które optymalnie pozwolą na wdrożenie technologii BIM.
Dzięki doświadczeniu i szerokich kontaktach w branży możemy wynegocjować z dostawcami najkorzystniejsze warunki cenowe na zakup oprogramowania oraz pomóc w uzyskaniu dotacji na ten cel.
Program Allplan jest doskonałym narzędziem, pozwalającym na tworzenie wysokiej klasy dokumentacji technicznej. Program Allplan pozwala przyśpieszyć i usprawnić pracę zarówno w fazie koncepcji, projektowania jak i tworzenia dokumentacji wykonawczej.
Agnieszka Radochońska L-bit
Z uwagi na pracę programu w systemie BIM nasza firma inżynierska zdecydowała się na wdrożenie modelu sieciowego. Model ten aktualizuje się w czasie rzeczywistym dlatego też wszelkie nanoszone zmiany są dostępne natychmiastowo dla wszystkich konstruktorów. Przekazywanie informacji oraz współpraca stały się łatwiejsze.
Michał Grzędziński Statyk Sp. Z.o.o
Program daje duże możliwości projektowania konstrukcji żelbetowych, zarówno w układzie płaskim jak i przestrzennym. Modelowanie obiektowe BIM pozwala na unikanie kolizji, oraz dynamiczną ich korektę. Profesjonalne wsparcie serwisowe zapeniane przez TMSYS pozwala na płynne bezproblemowe tworzenie projektu.
Szymon Chmielewski Telekom projekt
Program Allplan Engineering daje duże możliwości rysowania konstrukcji żelbetowych zarówno 2d jak i 3d. Istotnym autem przemawiającym za oprogramowaniem Allplan jest pomoc techniczna i serwisowanie zapewniane przez firmę TMSYS na której wykwalifikowanych pracowników można liczyć podczas rozwiązywania problemów z użytkowaniem oprogramowania.
Juliusz Matusz Arch-bud
Masz pytania? Nie wiesz od czego zacząć?
Napisz lub zadzwoń. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
Kontakt:
12 312 19 05
info@allbim.pl
Wirtualny model nigdy nie będzie w 100% zgodny z rzeczywistością – pomimo najdokładniejszego modelowania, warunki budowy rządzą się swoimi prawami. Ale mimo to wykorzystanie BIM i tak się opłaca! Wykrycie choćby części błędów na etapie projektowania, pozwoli zaoszczędzić czas i materiały. Specjalne narzędzia pomagają wykryć kolizje pomiędzy elementami, takimi jak: instalacje elektryczne, rury kanalizacyjne albo kanały wentylacyjne, elementy konstrukcyjne. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu na ręcznym skontrolowaniu rysunków różnych branż. Każda branża może dodać swoje modele IFC i po nałożeniu ich na siebie łatwo skontrolować błędy lub zoptymalizować projekt. Odbywa się to w wirtualnym modelu, dzięki czemu dostarczony projekt jest dopracowany w szczegółach, o których w tradycyjnym projektowaniu płaskim trzeba zapomnieć.
Czasy się zmieniają i geometrie konstrukcji są coraz znacznie bardziej skomplikowane niż kilka lat temu. Architekci, projektanci i inwestorzy prześcigają się w pomysłach, aby ich obiekty były unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Jednocześnie wszyscy oczekują, że wszystkie prace zostaną wykonane szybciej i taniej. Porównując pracę w systemie CAD oraz BIM, można zauważyć, że same rysunki płaskie wykonuje się szybciej, w tym pierwszym, natomiast zmian już nie. Im bardziej skomplikowana bryła, tym więcej zmian. Dzięki wykorzystaniu obiektów parametrycznych można wprowadzać zmiany w całym modelu i dokumentacji w czasie rzeczywistym. Kontrola zmian i postępów jest wyświetlana w 3D oraz w szczegółowych raportach ilościowych.
Podczas pracy nad projektem bardzo często dużym wyzwaniem jest sprawna komunikacja z inwestorem. Rzuty i przekroje płaskie często są kompletnie niezrozumiałe dla ludzi spoza branży. Znacząco utrudnia to osiągnięcie porozumienia i prezentację wizji architekta. Stworzenie trójwymiarowego i wielobranżowego modelu pozwala na pełne zaprezentowanie efektu końcowego i umiejscowienie budynku w istniejącej już rzeczywistości. Każdy program, wykorzystujący BIM, generuje model 3D umożliwiający wykonanie dobrze wyglądającej wizualizacji czy prezentacji w formie wirtualnego spaceru.
Konstruktorom nie jest obcy problem ze zbrojeniem na budowie, pomimo że w dokumentacji wszystko się zgadza. Dzięki zbrojeniu 3D jesteśmy w stanie uniknąć większość kolizji, które na zwykłych przekrojach są często nie do wychwycenia. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz uniknąć dodatkowych wizyt projektantów na budowie. Dodatkowo zbrojarze sami mają dostęp do modelu czy też projektant może wydrukować schemat zbrojenia skomplikowanego połączenia w 3D, co w znaczący sposób ułatwia komunikację. Dodatkowo można bezpośrednio z programu stworzyć raporty i zamówić gotowe elementy na budowę.
Coraz więcej inwestorów zaczyna zwracać uwagę, że niska cena równa się niskiej jakości i są gotowi zainwestować więcej pieniędzy w opracowanie dokumentacji projektowej. Zwiększa to konkurencyjność firm, które solidnie wykonują swoją pracę, przestrzegają przepisów prawa pracy, BHP, jakości, ale co za tym idzie, oczywiście są droższe. W Polsce trwają już prace komisji, której celem jest wdrożenie standardów BIM w zamówieniach publicznych. Na świecie w wielu krajach stało się to już standardem. Wdrożenie BIM już teraz pozwoli wielu firmom być przygotowanym do realizacji takich projektów. BIM tak naprawdę nie jest przyszłością. Stanowi on proces, który został już zainicjowany w wielu projektach i ciągle się rozwija.
Na rynku istnieje coraz więcej narzędzi i możliwości przechowywania danych we wspólnej przestrzeni, tzw. Common Data Environment, potocznie zwanej chmurą. Chmura to wirtualny dysk magazynujący całą dokumentację projektu, do której każdy uprawniony członek zespołu powinien mieć dostęp. Rozwiązania chmurowe umożliwiają dostęp do projektu w niemal każdym miejscu na ziemi i z każdego możliwego urządzenia z dostępem do internetu. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia nie tylko przechowywanie informacji, ale również pracę nad jednym projektem wielobranżowym przez kilka osób jednocześnie.
Przechowywanie i archiwizacja danych projektowych są bardzo ważne. Zwłaszcza że podczas budowy zachodzi wiele zmian w projekcie. Archiwizacja oraz łatwy dostęp do dokumentacji po wykonaniu budowy to częste problemy. Dzięki pracy w BIM zapisane zostają informacje w modelu 3D dotyczące: materiału, lokalizacji, daty wykonania, czy daty kolejnej inspekcji. Dane te pozwalają na stworzenie bazy danych, którą można następnie wykorzystać podczas rozbudowy, remontu czy finalnie rozbiórki budowy. Dzięki temu możemy zapomnieć o sprawdzaniu terminów kontroli poszczególnych elementów czy aktualizacji różnych pozwoleń.
Pobierz 14-dniową bezpłatną wersję oprogramowania Allplan i poznaj niezawodny sposób na redukcję nakładów pracy i oszczędność czasu w BIM!
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczegóły w polityce prywatności
Akceptuję