12 312 19 05
534 259 958

Allplan Architecture

Allplan to kompleksowe oprogramowanie BIM dla architektów firmy Nemetschek. Program Allplan Architektura to rozwiązanie pozwalające na stworzenie kompletnej dokumentacji 2D, koncepcji 3D wraz z wizualizacjami na najwyższym poziomie. Dzięki powiązanym widokom wszystkie zmiany są globalne i pozwalają na szybkie nanoszenie zmian w projekcie. Wszyscy architekci docenią również szeroki zakres importu i eksportu plików.

Dlaczego warto wybrać Allplan?

picture
Wieczysta licencja

Allplan Architektura pozwala zminimalizować koszty dzięki dożywotniej licencji. Producent daje również możliwość wyboru i ma w ofercie opcje czasowego wynajmu licencji. Wszystkie licencje są elektroniczne i bez ograniczeń w instalacji na stacjach roboczych.

 

picture
Projektowanie w technologii BIM

Allplan Architektura umożliwia stworzenie kompletnego wirtualnego budynku, a następnie jego skuteczną realizację na placu budowy. Wszelkie błędy czy nieścisłości są wykrywane na wczesnym etapie projektowania, co znaczenie przyśpiesza budowę i minimalizuje koszty.

picture
Swoboda projektowania

Wydajny i niezawodny modeler Parasolid firmy Siemens PLM Software zintegrowany z Allplan Architektura zapewnia pełną swobodę podczas generowania modeli 3D oraz modelowania koncepcyjnego.

picture
Fotorealistyczne wizualizacje

Zintegrowany silnik rendrujący CineRender firmy Maxon umożliwia intuicyjne i wydajne generowanie fotorealistycznych wizualizacji w czasie rzeczywistym bezpośrednio z poziomu programu.

picture
Szczegółowa dokumentacja 2D

Wszystkie rzuty, przekroje i widoki w Allplan Architektura są tworzone na podstawie modelu 3D, co gwarantuje ich aktualność. Ponadto potężny układ i narzędzia do projektowania zapewniają maksymalną precyzję podczas tworzenia dokumentacji płaskiej.

picture
Zestawienia ilościowe materiałów i obiektów

Allplan Architektura oznacza maksymalną niezawodność podczas zestawień ilościowych. Harmonogramy, obliczenia powierzchni pomieszczeń i zestawienia elementów, takich jak: stolarka okienna i drzwiowa lub ściany, są generowane bezpośrednio w programie. Raporty w Allplan są zawsze aktualne i można je wyeksportować w formacie: excel, pdf, dwg, jpg i inne.

picture
Uniwersalne zastosowanie i przeznaczenie

Allplan wspiera użytkowników również w projektach indywidualnych, projektach wnętrz od rysowania czysto płaskiej dokumentacji wykonawczej poprzez parametryczne obiekty 3D i technologię BIM.

picture
Spójność projektowania BIM

Allplan Architektura jest częścią obszernego portfolio produktów, które razem z Allplan Inżynieria i Allplan BIM plus obejmują rozwiązania pozwalające stworzyć pełen cały cykl życia budynku w jednym oprogramowaniu.

picture
Przyjazny interfejs i środowisko pracy

Allplan Architektura został stworzony przez inżynierów co jest nie bez znaczenia dla spójnego procesu używania programu w codziennej pracy. Jasne i proste funkcje wynikają z wzajemnych zależności co ułatwia opanowanie programu i szybkie wdrożenie dla nowych użytkowników.

picture
Optymalizacja pracy zespołowej w BIM

Dzięki Allplan Architektura współpraca przy projekcie możliwa jest nie tylko stacjonarnie w biurze, ale również poza nim. Wraz z platformą Allplan BIM plus opartą na informacji przechowywanej w chmurze, koordynacja modeli BIM i wzajemna komunikacja uczestników projektu staje się prostsza niż kiedykolwiek.

picture
Komfort pracy na monitorach 4K/UHD

Allplan jest również idealny do stosowania w szczególnie wydajnych, wysokiej rozdzielczości monitorach (monitory 4K / UHD z 3840 x 21 60 pikseli i więcej).

Opcje dodatkowe dla Allplan Architektura

Allplan Workgroup Manager

Allplan Workgroup Manager (Praca grupowa) zakłada organizację stacji roboczych Allplan w sieci lokalnej (LAN) za pośrednictwem Internetu. Tworzy wyraźne efekty usprawnienia pracy w średnich i dużych biurach architektonicznych i inżynierskich.

Allplan Share

Dzięki Allplan Share możesz korzystać z bezpośredniej współpracy z partnerami  na całym świecie pracując na jednym projekcie w Allplan.

Serwer licencji Allplan

Serwer licencji Allplan zapewnia efektywne zarządzanie i optymalne wykorzystanie Twoich licencji. Serwer umożliwia bezpieczny dostęp do licencji w sieci firmowej oraz wygodne wykorzystanie ich w razie potrzeby poza biurem.

Środowisko Allplan

W połączeniu z Allplan Architecture lub Engineering prace budowlane i inżynieria lądowa mogą być skutecznie zaplanowane przy uwzględnieniu rzeczywistego terenu, środowiska urbanistycznego i otaczającej sieci dróg.

Przekonaj się jak projektowanie może być proste i wydajne

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies dowiedz się więcej

Promocja

Już teraz zapoznaj się z pierwszym
rozdziałem podręcznika
Allplan Engineering Building 2018!

Wpisz się już teraz, a my wyślemy Ci pierwszy rozdział w następnej wiadomości!

Zapisz się do newslettera