data-srcset

MODELOWANIE, ANALIZA, PROJEKTOWANIE I SZCZEGÓŁOWE WYNIKI W JEDNYM PROGRAMIE.

SCIA Engineer to zintegrowane narzędzie do analizy wielomateriałowej konstrukcji i projektowania wszystkich rodzajów obiektów budowlanych. Szeroki zakres funkcji sprawia, że jest to narzędzie odpowiednie do wszelkiego rodzaju projektów: biurowców, budynków przemysłowych i mostów – wszystko w łatwym w obsłudze środowisku.

Dlaczego SCIA Enginner?

Oprócz modelowania 3D, generatora siatki elementów skończonych i zaawansowanego silnika obliczeniowego, oferuje zintegrowane narzędzia do sprawdzania i optymalizacji konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi i krajowymi normami budowlanymi.

SCIA Engineer został od podstaw zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w ideę współpracy między różnymi dziedzinami (BIM).

Polska wersja SCIA Engineer to również konkurencyjna cena i warunki finansowania.

Zintegrowany proces projektowania w jednym programie

SCIA Engineer integruje proces modelowania, analizę elementów zbudowanych z dowolnych materiałów, projektowanie i sprawdzanie konstrukcji oraz wykonywanie dokumentacji i jej bieżącą aktualizację w jednym programie.

Inwestujesz i uczysz się tylko jednej aplikacji, która daje Ci natychmiastowy dostęp do funkcji związanych z każdą fazą projektowania: modelowanie 3D, automatyczne generowanie siatki MES, szybkie i zaawansowane obliczenia, zautomatyzowane i stale aktualne rysunki, jasne i kompleksowe wyniki oraz, oczywiście, całe mnóstwo opcji komunikacji i wymiany danych z innymi aplikacjami.

Optymalizacja pracy przez zastosowanie technologii BIM

Architekt, klient, konstruktor, kreślarz, wykonawca = Integracja – dzięki SCIA Engineer wszyscy dzielą się danymi projektu wydajnie i bez błędów dzięki systemowi BIM.

SCIA Engineer obsługuje szeroką gamę otwartych formatów danych, takich jak IFC, SDNF, MS Excel, XML, VRML, DWG, DXF, a także łącza danych z zaawansowanymi programami CAD (Allplan Engineering, Autodesk Revit lub Tekla Structures) oraz programami MES. SCIA jest członkiem stowarzyszenia buildingSMART, to jedyny na świecie program do obliczania konstrukcji budowlanych z certyfikacją IFC 2×3 i obsługą OpenBIM.

To wszystko ułatwia konwersję modelu utworzonego w innej aplikacji na model obliczeniowy, a następnie przeniesienie zoptymalizowanego projektu z powrotem do programów używanych przez architekta, producenta czy dostawcę.

Profesjonalna dokumentacja

SCIA Engineer to nie tylko narzędzie „obliczeniowe”. Wręcz przeciwnie, program towarzyszy Ci począwszy od wstępnego projektu aż do przygotowania końcowej dokumentacji, w tym zautomatyzowanych rysunków.

Po przeprowadzeniu wszystkich analiz i weryfikacji otrzymanych wyników, SCIA Engineer oferuje intuicyjne narzędzia do tworzenia przejrzystej i kompleksowej dokumentacji oraz generowania rysunków konstrukcyjnych.

Zarówno dokumentacja, jak i rysunki są powiązane z oryginalnym modelem 3D, a wyniki są automatycznie aktualizowane po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w modelu.

Promocja