12 312 19 05
534 259 958

SCIA Engineer – oprogramowanie do modelowania i analizy konstrukcji budowlanych

Zapraszamy do zapoznania się z nowym programem w naszej ofercie. SCIA Engineer to rozbudowane oprogramowanie do modelowania i analizy konstrukcji budowlanych, którego producentem jest firma Nemetschek Group – lider w technologiach BIM. Zespół odpowiedzialny za opracowanie SCIA Engineer posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży inżynierskiej. Z programu korzysta już ponad 4000 projektantów na całym świecie.

Program  SCIA Engineer posiada obszerny zasób zaawansowanych opcji analizy konstrukcji, jak np.: analiza statyczna i dynamiczna, liniowa i nieliniowa, analiza konstrukcji sprężonych, podział na etapy budowy, interakcja konstrukcji z podłożem. Można w nim zaprojektować wszelkiego rodzaju konstrukcje (ściany, słupy, płyty, powłoki, pale i inne).

 

Port House – Antwerpia, Belgia

 

Dzięki bogatemu zasobowi narzędzi i zaawansowanych analiz w SCIA Engineer można zaprojektować wszelkie skomplikowane obiekty budowlane m.in.: mosty, stadiony, zbiorniki, tunele. Każda przeprowadzona analiza jest dokonywana bazując na aktualnych normach dostępnych w bibliotece oprogramowania.

Program doskonale odnajduje się w obliczeniach wielomateriałowych (nie tylko konstrukcje stalowe i żelbetowe, ale także drewniane, aluminiowe, zespolone) oraz automatycznie generuje dokumentację techniczną wraz z rysunkami. SCIA Engineer posiada bardzo wygodne, wydajne i intuicyjne narzędzia do modelowania oparte na zasadach BIM m.in.: wizualizacje, łączenie i  edycja elementów, modelowanie połączeń, wykrywanie kolizji, modelowanie parametryczne, praca na gotowych szablonach, wprowadzanie tabel, automatyzacja powtarzających się czynności, model analityczny automatycznie aktualizujący model strukturalny i odwrotnie.

 


Most miejski – Nijmegen, Holandia

 

SCIA Engineer doskonale odnajduje się w środowisku BIM. Bezproblemowo radzi sobie z takimi formatami plików, jak:  .ifc , .dxf , .bfc. .dwg .dgn. Wymiana danych z oprogramowaniem Allplan, który także jest programem Grupy Nemetschek, służącym do modelowania odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Bezpośrednie połączenie ułatwia powiązanie i wczytanie modelu konstrukcji, znacznie usprawniając przy tym pracę projektantów.

Przykładowo mozna zaimportować model z oprogramowania Allplan zapisany w formacie IFC do SCIA, zadać obciążenia, wykonać obliczenia, wygenerować mapę wymaganego zbrojenia. Następnie w systemie Allplan podczytać rezultaty i kilkoma kliknięciami wygenerować potrzebne zbrojenie w formie gotowych prętów.  Dzięki aplikacji OPEN BIM SCIA Engineer jest zdolny do importowania i eksportowania modeli także pomiędzy innymi oprogramowaniami m.in.: Revit, Tekla Structures, ArchiCAD i Vectorworks.

Zobacz film: SCIA Engineer – oprogramowanie do modelowania i analizy konstrukcji budowlanych

 

 

Grupa Nemetschek oferuje wiele możliwość zakupu licencji w formie wydań, pakietów, pojedynczo lub całościowo z szerokiego zakresu 40 modułów.

Obecnie jest dostępnych wiele możliwości zakupu licencji, które są dostosowane do możliwości finansowych klientów.

  • Zniżka 25% od cen katalogowych,
  • Możliwość wypożyczenia programu na okres 3 lat, po którym program staje się własnością użytkownika za 1€,
  • Podczas wypożyczenia istnieje możliwość spłacania programu w systemie ratalnym (3,6 lub 12 rat) również
    z 25% zniżką bez wzrostu ceny,
  • W trakcie 3-letniego wypożyczenia dostępne są bezpłatne nowe wersje programu,
  • Możliwość poszerzania i zawężania zawartości wydań i pakietów w trakcie wypożyczenia, w zależności od upodobań.

 

Pobierz demo SCIA Engineer

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies dowiedz się więcej

Webinaria

Zyskaj dostęp do 4 niepublikowanych webinarium z obsługi Allplan 2018!

Zapisz się do newslettera