12 312 19 05
534 259 958

Webinaria

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych webinariach z inżynierami Allplan.

Aby wziąć udział w wybranym przez siebie webinarium, trzbea wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny poniżej pod przyciskiem „zapisz się”.

Przed rozpoczęciem spotkania, każdy uczestnik otrzyma e-mail z instrukcją, jak wziąć udział w webinarium.

Komputer, który będzie wykorzystywany podczas sesji, powinien posiadać dostęp do Internetu oraz być wyposażony w głośniki lub słuchawki.

Pytania dotyczące sesji online prosimy kierować na adres:

email: info@allbim.pl lub telefonicznie pod nr tel 513 504 612

Data Godzina

Allplan – Korzystnie z obiektów typu makra – tworzenie, zapisywanie do biblioteki i ich wykorzystanie

Makra w Allplan są inteligentnymi obiektami, których wygląd zmienia się w zależności od skali wyświetlania. Obiekty te składają się z części składowych zwanych foliami, które mogą zawierać zarówno obiekty 2D i 3D.Wielu początkujących użytkowników ma problem z rozróżnieniem Symboli od Makr, obiekty te, tylko na pozór wydają się być do siebie podobne. Na webinarium zostanie zaprezentowany sposób tworzenia i zapisywania makr. Użycie tych obiektów pozwala na zarządzanie wyglądem wielu obiektów w jednym czasie. Możesz łatwo zmienić parametry takie jak wymiary geometryczne czy atrybuty, a to zwiększa efektywność pracy i zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu.

09.02.18 11.00 Zarejestruj się
Data Godzina

SCIA Enginner – Analiza konstrukcji posadowionej na podłożu wielowarstwowym zdefiniowanym na podstawie otworów geologicznych

Cel spotkania: Prezentacja funkcji programu do analizy interakcji konstrukcji z podłożem Zakres tematyczny: Ustawienia projektowe, wprowadzanie geometrii modelu 3D, zadanie obciążeń, wprowadzenie profili geologicznych, utworzenie kombinacji liniowej dla oddziaływań podłoża, obliczenia i wyniki, analiza wyników Dlaczego warto uczestniczyć: Zaprezentowane funkcje przybliżą uczestnikom możliwości modułu interakcji z podłożem. Uczestnik nauczy się wprowadzać w swoim projekcie dane pozyskane od geologów i przeprowadzać na tej podstawie analizę osiadania.

15.02.18 11.00 Zarejestruj się
Data Godzina

Allplan Tips – Tworzenie niestandardowej balustrady

Tworząc schody masz bezpośredni dostęp do funkcji pozwalających zbudować prostą balustradę. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy utworzyć bardziej złożone kształty? Na przykład szklaną balustradę? Z pomocą przychodzi odrębna funkcja Balustrada, która pozwoli Ci stworzyć niemal dowolny kształt balustrady i zapisać go w bibliotece, aby uzyskać do niego łatwy dostęp w każdej chwili. W trakcie webinarium utworzymy szklaną balustradę schodów jednobiegowych ze spocznikiem, składającą się ze słupków, poręczy oraz paneli, którym nadamy parametry szkła. Zostanie omówiony sposób dodawania i edycji nowych elementów balustrady.

22.02.18 11.00 Zarejestruj się
Data Godzina

Allplan Tips – Layout designer – edycja i tworzenie własnych raportów

Raporty w Allplan służą do tworzenia szczegółowych zestawień obiektów takich jak ściany, słupy czy otwory okienne i drzwiowe. Pozwalają również utworzyć dokument prezentujący ilości materiałów (beton, stal zbrojeniowa…), które zostały wykorzystane w projekcie. Allplan posiada wiele wstępnie zdefiniowanych szablonów raportów, które pozwalają użytkownikowi precyzyjnie i klarownie zestawić wyniki. Czasem zdarza się jednak, że nie wszystkie informacje zawarte w szablonie raportu są potrzebne lub brakuje w nim dodatkowych informacji. W prezentacji zostanie pokazany sposób edycji szablonów raportów oraz tworzenia własnych szablonów, które mogą zostać wykorzystane na każdym etapie pracy z projektem. Dzięki temu Twoje projekty będą jeszcze bardziej przejrzyste oraz dostosowane do potrzeb Twoich oraz Twoich współpracowników.

01.03.18 11.00 Zarejestruj się
Data Godzina

SCIA Enginner – Analiza etapowa faz budowy na przykładzie ramy 2D

Cel spotkania: Prezentacja funkcji programu do analizy etapowej konstrukcji

Zakres tematyczny: Ustawienia projektowe, zdefiniowanie poszczególnych etapów budowy, wprowadzenie geometrii, zadanie obciążeń, obliczenia i wyniki

Dlaczego warto uczestniczyć: Zaprezentowane funkcje pokażą uczestnikowi praktyczne zastosowanie modułu analizy etapowe. Uczestnik dowie się jak definiować fazy budowy i uzyskać z tej analizy poprawne rezultaty.

08.03.18 11.00 Zarejestruj się
Data Godzina

Poprawa wydajności pracy – tworzenie i korzystanie z Asystentów

Asystent to okno, zawierające graficzne przedstawienie narzędzi lub obiektów, które są często wykorzystywane w programie. W tym oknie można łatwo umieścić własne narzędzia oraz predefiniowane obiekty architektoniczne. Możesz np. utworzyć kilka rodzajów ściany (np. jednowarstwowe, wielowarstwowe) i zapiać je na palecie asystenta.   Pokażemy Ci jak łatwo tworzyć i zapisywać nowych asystentów, aby praca z programem była jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

15.03.18 11.00 Zarejestruj się

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies dowiedz się więcej

Webinaria

Zyskaj dostęp do 4 niepublikowanych webinarium z obsługi Allplan 2018!

Zapisz się do newslettera