Szpital Offenbach, Niemcy

 data-srcset

Zdyscyplinowany budynek z poezją

“Wörner traxler richter” jako jedno z największych biur architektonicznych w Niemczech może pochwalić się 40-letnim doświadczeniem w planowaniu i realizacji budynków miejskich. W tym czasie wyspecjalizowało się w budynkach opieki zdrowotnej i budynkach uniwersyteckich oraz w budownictwie socjalnym. WTR korzysta z zalet oprogramowania Allplan BIM na każdym etapie realizacji swoich projektów budowlanych.

Wyzwania:

Oprócz ograniczonego budżetu na tak złożony projekt szpitala, wystąpiło również wiele innych ograniczeń. Obejmowały one między innymi niewielki plac budowy i trudności wynikające z jego usytuowania w mieście. Budynek został opracowany indywidualnie dla miasta Offenbach, jego mieszkańców i konkretnej lokalizacji, w której został wzniesiony. To odpowiedź architektoniczna na długą listę potrzeb i wymagań wszystkich trzech uczestników projektu.

Rozwiązanie:

Wkomponowanie nowego budynku do zabytkowej zabudowy, było kolejnym zadaniem, które musiało być zrealizowan w nowoczesnym stylu i przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na dostępny budżet. Zostało to osiągnięte poprzez skomponowa …

download pdf
Promocja