12 312 19 05
534 259 958

Allplan Engineering

Profesjonalne oprogramowanie BIM do projektowania konstrukcji budowlanych, które wspiera cały proces projektowania od dokumentacji wykonawczej do kompletnego wirtualnego modelu 3D. Program umożliwia sporządzenie trójwymiarowego modelu konstrukcji zbrojenia o wysokiej szczegółowości, dzięki czemu wszystkie ewentualne błędy i konflikty w projekcie wykrywane są już na bardzo wczesnym etapie. Dostępne metody zbrojenia w Allplan: powierzchniowe, poprzez schematy i komponenty FF, siatki zbrojeniowe, zbrojenie wzdłuż krzywych, aż po zbrojenie ręczne.

Dlaczego warto wybrać Allplan Engineering?

picture
Wieczysta licencja

Allplan Inżynieria pozwala zminimalizować koszty dzięki wieczystej licencji. Producent daje możliwość wyboru i ma w ofercie również opcje czasowego wynajmu licencji. Wszystkie licencje są elektroniczne i bez ograniczeń w instalacji na stacjach roboczych.

picture
Projektowanie konstrukcji w technologii BIM

Allplan Inżynieria umożliwia stworzenie wirtualnego budynku oraz mostów i infrastruktury drogowej, a następnie jego skuteczną realizację na placu budowy.
Wszelkie obiekty i elementy łącznie ze zbrojeniem są tworzone w 3D, co ogranicza do minimum błędy czy nieścisłości oraz pozwala wykryć je na wczesnym etapie projektowania.

picture
Swoboda modelowania i projektowania 3D

Wydajny i niezawodny modeler Parasolid firmy Siemens PLM Software zintegrowany z Allplan zapewnia pełną swobodę podczas generowania modeli 3D oraz modelowania koncepcyjnego.

picture
System CAD i analiza.

Gotowy model 3D obiektu można poddać pełnej analizie w wielu systemach zewnętrznych np.  SCIA Engineer. Allplan posiada możliwość wczytania mapy naprężeń i na jej podstawie dobrać rozmieszczenie zbrojenia co znacząco ułatwia pracę konstruktora.

picture
Szczegółowa dokumentacja 2D na poziomie wykonawczym

Wszystkie rzuty, przekroje i widoki w Allplan Inżynieria są tworzone na podstawie modelu 3D, co gwarantuje ich aktualność. Ponadto potężny układ i narzędzia do projektowania zapewniają maksymalną precyzję podczas tworzenia dokumentacji płaskiej. Precyzji w modelowaniu zbrojenia dodaje system pracy polegający na rysowaniu 2D i dopiero finalnie generowanie zbrojenia w  trybie 3D.

picture
Zestawienia ilościowe materiałów i obiektów

Allplan Inżynieria oznacza niezawodność podczas zestawień ilościowych. Harmonogramy, obliczenia powierzchni pomieszczeń i zestawienia elementów, takich jak: ilość zbrojenia, numeracja  prętów są generowane bezpośrednio w programie. Raporty w Allplan są zawsze aktualne i można je wyeksportować w formacie: excel, pdf, dwg, jpg i inne.

picture
Allplan Engineering Civil dla projektowania dróg i mostów

Kompletne rozwiązanie BIM dla projektantów konstrukcji inżynierskich ­ mostowych i tunelowych oraz w optymalizacji rozwiązań drogowych:

  • > Nieograniczone modelowanie dowolnych kształtów
  • > Pełne wsparcie złożonych struktur oraz modeler mostów
  • > Proste definiowanie przekrojów podłużnych i poprzecznych
picture
Spójność projektowania

Allplan Inżynieria jest częścią obszernego portfolio produktów, które razem z Allplan Architektura i Allplan BIM plus obejmują rozwiązania pozwalające stworzyć pełen cały cykl życia budynku w jednym oprogramowaniu. Warto zaznaczyć, że wersja Inżynieria zawiera w sobie niemal całą funkcjonalność Allplan Architektura co czyni to narzędzie kompletnym z punktu widzenia projektanta.

picture
Zaawansowane zbrojenie 3D

Schematy zbrojeniowe (funkcja komponent FF) – zbiór wstępnie przygotowanych i możliwych do edycji schematów, które pomagają w zbrojeniu elementów typowych (belki, słupy, otwory , fundamenty, schody), każdy ze schematów, które zostały wprowadzone do rysunku i poddane edycji może zostać zapisany do biblioteki i użyty ponownie.

picture
Zoptymalizowana praca zespołowa

Dzięki Allplan Inżynieria współpraca przy projekcie możliwa jest nie tylko stacjonarnie w biurze, ale również poza nim. Wraz z platformą Allplan Bimplus opartą na informacji przechowywanej chmurze , koordynacja modeli BIM staje się prostsza niż kiedykolwiek.

picture
Komfort pracy na monitorach 4K/UHD

Allplan jest również idealny do stosowania w szczególnie wydajnych, wysokiej rozdzielczości monitorach (monitory 4K / UHD z 3840 x 21 60 pikseli i więcej).

Opcje dodatkowe dla Allplan Engineering

Allplan Workgroup Manager

Allplan Workgroup Manager (Praca grupowa) umożliwia organizację stacji roboczych Allplan w sieci lokalnej (LAN) oraz za pośrednictwem Internetu. Pozwala to na koordynację i współpracę specjalistów zarówno w średnich, jak i dużych firmach (projektowych i budowlanych).

Allplan Share

Dzięki Allplan Share możesz współpracować bezpośrednio z różnymi partnerami planistycznymi na całym świecie w czasie rzeczywistym. System oparty jest na platformie Allplan Bimplus i umożliwia bezpośrednie połączenie z innymi narzędziami za pośrednictwem otwartego API.

Serwer licencji Allplan

Serwer licencji Allplan oferuje efektywne zarządzanie i optymalne wykorzystanie posiadanych licencji. Zapewnia elastyczny i bezpieczny dostęp do nich w sieci firmowej oraz w razie potrzeby poza biurem.

Środowisko Allplan

Dodając do posiadanej licencji Allplan Architektura lub Allplan Inżynieria moduł Środowisko możesz rozbudować swoje projekty o rzeczywiste otoczenie obiektu, środowisko urbanistyczne oraz otaczającą sieć dróg. W rezultacie moduł pozwala jeszcze skuteczniej zaplanować i zaprojektować prace budowlane i inżynieryjne.

Przekonaj się jak projektowanie może być proste i wydajne

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies dowiedz się więcej

Promocja

Już teraz zapoznaj się z pierwszym
rozdziałem podręcznika
Allplan Engineering Building 2018!

Wpisz się już teraz, a my wyślemy Ci pierwszy rozdział w następnej wiadomości!

Zapisz się do newslettera