Allplan Engineering

Profesjonalne orpogramowanie BIM do projektowania konstrukcji budowalnych, które wspiera cały proces projektowania od dokumentacji wykonawczej do kompletnego wirtualnego modelu 3D. Program umożliwia sporzadzanie trójwymiarowego modelu konstrukcji zbrojenia o wysokiej szczegółowości, dzięki czemu wszystkie ewentualne błędy i konflikty w projekcie wykrywane są już na bardzo wczensym etapie. Dostępne metody zbrojenia Allplan : powierzchniowe, poprzez schematy i komponenty FF, siatki zbrojeniowe, zbrojenie wzdłuż krzywych, aż po zbrojenie ręczne.

Dlaczego warto wybrać Allplan Engineering?

picture

Wieczysta licencja

Allplan Inżynieria pozwala zminimalizować koszty dzięki wieczystej licencji. Producent daje możliwość wyboru i ma w ofercie również opcje czasowego wynajmu licencji. Wszystkie licencje są elektroniczne i bez ograniczeń w instalacji na stacjach roboczych.

Projektowanie konstrukcji w technologii BIM

Allplan Inżynieria umożliwia stworzenie wirtualnego budynku oraz mostów i infrastruktury drogowej, a następnie jego skuteczną realizację na placu budowy. Wszelkie obiekty i elementy łącznie ze zbrojeniem są tworzone w 3D, co ogranicza do minimum błędy czy nieścisłości oraz pozwala wykryć je na wczesnym etapie projektowania.
picture
picture

Szczegółowa dokumentacja 2D na poziomie wykonawczym

Wszystkie rzuty, przekroje i widoki w Allplan Inżynieria są tworzone na podstawie modelu 3D, co gwarantuje ich aktualność. Ponadto potężny układ i narzędzia do projektowania zapewniają maksymalną precyzję podczas tworzenia dokumentacji płaskiej. Precyzji w modelowaniu zbrojenia dodaje system pracy polegający na rysowaniu 2D i dopiero finalnie generowanie zbrojenia w trybie 3D.

Opcje dodatkowe dla Allplan Engineering

picture

Allplan Workgroup Manager (Praca grupowa) umożliwia organizację stacji roboczych Allplan w sieci lokalnej (LAN) oraz za pośrednictwem Internetu. Pozwala to na koordynację i współpracę specjalistów zarówno w średnich, jak i dużych firmach (projektowych i budowlanych).

Czytaj więcej
picture

Dzięki Allplan Share możesz współpracować bezpośrednio z różnymi partnerami planistycznymi na całym świecie w czasie rzeczywistym. System oparty jest na platformie Allplan Bimplus i umożliwia bezpośrednie połączenie z innymi narzędziami za pośrednictwem otwartego API.

Czytaj więcej
picture

Serwer licencji Allplan oferuje efektywne zarządzanie i optymalne wykorzystanie posiadanych licencji. Zapewnia elastyczny i bezpieczny dostęp do nich w sieci firmowej oraz w razie potrzeby poza biurem.

Czytaj więcej

Dodając do posiadanej licencji Allplan Architektura lub Allplan Inżynieria moduł środowisko możesz rozbudować swoje projekty o rzeczywiste otoczenie obiektu, środowisko urbanistyczne oraz otaczającą sieć dróg. W rezultacie moduł pozwala jeszcze skuteczniej zaplanować i zaprojektować prace budowlane i inżynieryjne.

Czytaj więcej

Przekonaj się jak projektowanie może być proste i wydajne

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies dowiedz się więcej

Promocja

Już teraz zapoznaj się z pierwszym
rozdziałem podręcznika
Allplan Engineering Building 2018!

Wpisz się już teraz, a my wyślemy Ci pierwszy rozdział w następnej wiadomości!

Zapisz się do newslettera