data-srcset

Allplan Engineering to dedykowany program do projektowania konstrukcji żelbetowych dla inżynierów. Technologia BIM cieszy się w Polsce i na całym świecie coraz większą popularnością, dlatego rynek potrzebuje pewnych i skutecznych rozwiązań. Specjaliści sięgają po Allplan Engineering m.in. dlatego, że projektowanie konstrukcji żelbetowych jest w nim znacznie szybsze i bardziej precyzyjne.

«Czytaj więcej»

Allplan Engineering

Profesjonalne oprogramowanie BIM do projektowania konstrukcji budowlanych, które wspiera cały proces: od dokumentacji wykonawczej do kompletnego wirtualnego modelu 3D. Program umożliwia sporządzanie trójwymiarowego modelu konstrukcji zbrojenia o wysokiej szczegółowości, dzięki czemu wszystkie ewentualne błędy i konflikty w projekcie wykrywane są już na bardzo wczesnym etapie. Dostępne metody zbrojenia Allplan : powierzchniowe, poprzez schematy i komponenty FF, siatki zbrojeniowe, zbrojenie wzdłuż krzywych, aż po zbrojenie ręczne

Dlaczego warto wybrać Allplan Engineering?

picture

Wieczysta licencja

Allplan Engineering pozwala zminimalizować koszty dzięki wieczystej licencji. Producent daje możliwość wyboru i ma w ofercie również opcje czasowego wynajmu licencji. Wszystkie licencje są elektroniczne i bez ograniczeń w instalacji na stacjach roboczych.

Projektowanie konstrukcji w technologii BIM

Allplan Engineering umożliwia stworzenie wirtualnych budynków oraz mostów i infrastruktury drogowej, a następnie ich skuteczną realizację na placu budowy. Wszelkie obiekty i elementy łącznie ze zbrojeniem są tworzone trójwymiarowo, co ogranicza do minimum błędy i kolizje oraz pozwala wykryć je na wczesnym etapie projektowania.
picture
picture

Szczegółowa dokumentacja 2D na poziomie wykonawczym

Wszystkie rzuty, przekroje i widoki w Allplan Engineering są tworzone na podstawie modelu 3D, co gwarantuje ich bieżące aktualizacje. Ponadto efektywny układ i narzędzia do projektowania zapewniają maksymalną precyzję podczas tworzenia dokumentacji płaskiej. Precyzji w modelowaniu zbrojenia dodaje system pracy polegający na rysowaniu 2D; dopiero finalnie zbrojenie jest generowane w trybie 3D.

Dlaczego warto wybrać Allplan Engineering?

Swoboda projektowania

Wydajny modeler Parasolid firmy Siemens PLM Software zintegrowany z Allplan zapewnia pełną swobodę tworzenia modeli 3D.

Raporty i zestawienia

Zestawienia stali zbrojeniowej / elementów bibliotecznych (np. Halfen, Peikko) - tworzenie legend dwoma kliknięciami.

Zbrojenie 3D/2D

Najwyższy poziom w tworzeniu i edycji zbrojenia w 3D oraz w dokumentacji 2D.

Spójność projektowania

Allplan Engineering razem z Allplan Architecture i Allplan BIMPlus obejmują pełen zakres projektowania BIM.

Systemy CAD i analiza

Utworzony model można poddać analizie w wielu programach zewnętrznych np. SCIA.

Zoptymalizowana praca zespołowa

Wraz z Allplan Bimplus i Allplan Share opartymi na chmurze, współpraca przy projekcie możliwa jest nie tylko w biurze.

4K/UHD

Allplan bardzo dobrze sprawdza się na monitorach wysokiej rozdzielczości (4K / UHD z 3840 x 2160 pikseli i więcej).

Opcje dodatkowe dla Allplan Engineering

picture

Allplan Workgroup Manager (Praca grupowa) umożliwia organizację stacji roboczych Allplan w sieci lokalnej (LAN) oraz za pośrednictwem Internetu. Pozwala to na koordynację i współpracę specjalistów zarówno w średnich, jak i dużych firmach (projektowych i budowlanych).

Czytaj więcej
picture

Dzięki Allplan Share możesz współpracować bezpośrednio z różnymi partnerami planistycznymi na całym świecie w czasie rzeczywistym. System oparty jest na platformie Allplan Bimplus i umożliwia bezpośrednie połączenie z innymi narzędziami za pośrednictwem otwartego API.

Czytaj więcej
picture

Serwer licencji Allplan oferuje efektywne zarządzanie i optymalne wykorzystanie posiadanych licencji. Zapewnia elastyczny i bezpieczny dostęp do nich w sieci firmowej oraz w razie potrzeby poza biurem.

Czytaj więcej

Dodając do posiadanej licencji Allplan Architecture lub Allplan Engineering moduł środowisko możesz rozbudować swoje projekty o rzeczywiste otoczenie obiektu, środowisko urbanistyczne oraz otaczającą sieć dróg. W rezultacie moduł pozwala jeszcze skuteczniej zaplanować i zaprojektować prace budowlane i inżynieryjne.

Czytaj więcej

Przekonaj się jak projektowanie może być proste i wydajne

Promocja