Aktualizacja licencji Allplan 2017/2018

 data-srcset

Drogi Użytkowniku oprogramowania Allplan przypominamy, że kończy się możliwość bezpłatnej aktualizacji licencji zakupionych przed wprowadzeniem nowego systemu licencjonowania (licencje zakupione przed 1 kwietnia 2018 roku).

Zgodnie ze starym systemem (obowiązującym od początku roku 2018) licencje były podzielone na wersje Squared (wersje podstawowe) oraz wersje Cubed (wersje rozszerzone) – podział dotyczył wszystkich wersji Architektonicznych i Konstrukcyjnych (zarówno Allplan Engineering Building jak i Civil).

Obecnie istnieje jeszcze możliwość bezpłatnej aktualizacji wersji Allplan Engineering Building Cubed oraz Allplan Engineering Civil Cubed do wersji Allplan Engineering, która to wersja jest połączeniem wersji Civil oraz Building, co daje możliwość kształtowania zarówno obiektów kubaturowych jak i mostowych w obrębie jednej licencji.

Dodatkowo, jeśli zakupiłeś licencję Allplan 2017 z bezpłatną aktualizacją do wersji 2018 skontaktuj się z dostawcą swojego oprogramowania w celu weryfikacji, czy Twoje licencje zostały zaktualizowane oraz czy przysługuje Ci prawo bezpłatnej aktualizacji programu do wyższej wersji.

Poniżej znajduje się instrukcja, która pomoże Ci sprawdzić jaką wersję oprogramowania obecnie posiadasz.

 

Aby sprawdzić obecną wersję programu:

1.       Otwórz aplikacje Allmenu

Domyślnie aplikacja znajduje się na pulpicie. Jeżeli nie możesz jej w tym miejscu odnaleźć – skorzystaj z Menu Start.

 

2.       Otwórz okno do zarządzania licencjami

Za pomocą aplikacji Allmenu otwórz okno, które pozwala na zarządzanie licencjami, kliknij kolejno w: Licencje inne -> Ustawienia licencji

3.       Sprawdź obecną wersję Allplana

Otwarte zostanie okno służące np. do wczytywania i zwracania licencji:

W tym oknie znajdują się Twoje licencje oraz wersje programu Allplan, które posiadasz.

4.       Sprawdź numer klienta

Kliknij w ikonę zawierającą literę „i” znajdującą się obok nazwy licencji

5.       Sprawdź czy przysługuje Ci prawo aktualizacji licencji

Skontaktuj się z nami i zapytaj czy możesz bezpłatnie zaktualizować swoją licencję. Przygotuj swój numer klienta oraz numer stanowiska, który jest również wyświetlony w powyższym oknie.

 

Promocja